jurakova

Musí si dcera požádat o výživné když ukončila střední školu?

Dcera ukončila střední školu a údajně studuje dále.Mi nepředložila žádné potvrzení ani jsi o výživné nepožádala ani mne neinformovala že mám dále platit na ni výživné.děkuji Stan­da

Nejlepší odpověď
zhuzupets

Pukud jsou vztahy mezi Vámi tak napjaté, že jí nevěříte, pak požádejte o důkaz že studuje. Vyživovací povinnost končí v době dovršení 18 let a pokud je ta osoba schopna se sama živit. je to složitější. Zkrátka, pokud skončí školu a nastoupí do práce, nemáte už povinnost platit výživné, pokud dál studuje tak ano. nejlepsí by bylo domluvit se přímo s dcerkou osobně.

Další odpovědi
Gollumek.88

od 18ti let se o výživné může starat sama. nezajímá se – nemusíte posílat. Nebylo-li stanoveno soudem jinak.