JanyOK

Musí se vysvětit kostel?

Pokud byl léta používán k jiným účelům než duchovním? Nebo je vysvěcení jen jednou a trvale?

Nejlepší odpověď
annas

Když byly za socialismu zrušeny některé kostely a používaly se k jiným účelům,odsvětily se.Po jejich vrácení k původnímu účelu, se znova vysvětlily.Mluvím o katolických chrámech.

Další odpovědi
Fidel

Vysvěcení provede kněz. Pokud si nejste jista, který by to měl/mohl udělat, obraťte se na ústřední orgán církve s dotazem (telefon, mail, dopis) a oni vám odpoví. Jestli je to katolický kostel – Arcibiskupství pražské, Arcibiskupství olomoucké.

P.S. Světit kostel je třeba vždy, pokud byl znesvěcen. → není to na furt :)

anonym

Kerberus,trošku jsem se zasmál nad Tvojí odpovědi.Tak oni kostel znova vysvětlily ?
A komu pak to vysvětlily? I já mluvím o katolických chrámech,i když je velký rozdíl mezi chrámem a kostelem!

Kostel

Kostel je křesťanský svatostánek. Slouží především k modlitbám, ale konají se zde například i křty a svatby.

Chrám

Chrám je obecné označení pro stavbu určenou k bohoslužbám, která ale vůbec nemusí mít nic společného s křesťanstvím. Může se jednat o kostel, katedrálu, synagogu, mešitu nebo třeba o antický chrám.

Tvá odpověď!
Když byly za socialismu zrušeny některé kostely a používaly se k jiným účelům,odsvětily se.Po jejich vrácení k původnímu účelu, se znova vysvětlily.Mluvím o katolických chrámech.

vagra

Barbakane, ze tvé odpovědi a narážek na Kerberuse, jsem nabyl dojmu, že jsi se nikdy nedopustil překlepu.
Znevažovat odpověď kvůli jednomu písmenu, se mi zdá být ubohé a nehodné rozumného člověka.
Nakonec ani tvoje odpověď není správná – chrám je synonymem pro kostel, ve smyslu konání bohoslužeb.

rynek878

Vagro,ve všem s Vámi souhlasím ,ale ono na každého jednou dojde.....Bar­bakane !!!!!

vagra

Doufejmež !:-)