Avatar uživatele
Lilinka B

musí se vysvědčení ze střední školy uchovávat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
McArthur

Určitě si ho nechej. Až půjdeš do důchodu, bude se Ti hodit. A teď si nedělám srandu. Hromada lidí vysvědčení vyhodila a teď žádají po státních archivech potvrzení, že ukončili školu. K tomu slouží vysvědčení. V určitém období se doba studia počítala do odpracovaných let. Vzhledem k častým změnám našich zákonů se může stát, že se ta doba zase vrátí.

Další výhodou vlastnictví vysvědčení je, že ho můžeš případně ukázat svému potenciálnímu zaměstnavateli. Třeba jsi studovala předmět, který on bude požadovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano, nejlépe chladu a temnu :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Mělo by se. Za pár let se ná něj ráda podíváš, j kdybys ho nepotřebovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Já jsem o tom nepřemýšlel zda je uchovávat nebo ne, je mi 47 let a mám všechna vysvědčení i ze základní školy v obálce. Nedávno jsem koukal na stránku Spoluzaci a tam jsem musel znát přesný rok ukončení a např. příjmení třídní učitelky (na základní škole). A díky těm vysvědčením jsem ty své třídy rychle našel, napsal jsem tam své údaje a získal jsem kontakty na své spolužáky, zjistil jsem, kdo teď a kde bydlí a co dělá, kolik má dětí, jak se teď jmenují spolužačky (po svatbě) a kde bydlí (jedna bydlí až ve Francii) atd.

Když jsem jel nedávno do 150 km vzdáleného města něco vyzvednout a měl ještě čas, zjistil jsem si předem kontakt na býv. spolužáka (který byl z tohoto města) a napsal jsem mu kde a kdy přesně budu v jeho městě a svůj mobil. Setkali jsme se a pokecali, bylo to příjemné setkání (po 30 letech), popovídali jsme a občas si teď napíšeme mail. Takže já svá stará vysvědčení ze základní i střední nebudu vyhazovat – vždyť je to jen jedna jediná obálka…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lilinka B

Myslím to vážně. Jestli na VŠ požadují pouze maturitní vysvědčení, či?

před 3257 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek