Georgo2010

Musí se výnosy z tuzemských podílových fondů uvádět v daňovém přiznání?

Nejlepší odpověď
Drap

V daňovém přiznání by se měli uvádět všechny nezdaněné příjmy

Další odpovědi
kazisvět

výnosy z podílových fondů na území ČR jsou zdaněny 15% srážkovou daní, do daňového přiznání neuvádíte. Pokud máte příjmy z podílových fondů v zahraničí, musí se do daňového přiznání uvést.

Hlada

Jde o to, jestli už nebyly zdaněny u zdroje. Jinak je to zdanitelný příjem podle §8.

pokazdejinak

pokud spoříte déle než 6měsíců, tak máte výnosy od daně osvobozené… otázka je, jak dlouho to ještě zůstane :)