Avatar uživatele
Registrovaný

Musí se uvádět SVČ na Přehledu, nepřesahuje-li výdělek 10 tis.?

Když mám OSVČ jako hl. činnost a k tomu SVČ (Dohodu o p.p.), nepřesahující výdělek 10 tis., musím to uvádět na Přehledu o příjmech a výchajích OSVČ za r. 2013? Děkuji.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne. DPP není příjem podle §7, ale podle §6.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

jieh

Děkuji za reakci. Na stránkách OSSZ jsem našla následující:
http://www.cssz.cz/…

Píšou tam, že je povinné to dokládat, ale v pozn. pak je: "Zaměstnanci činní na základě DPP jsou účastni nemocenského a důchodového pojištění jen v těch kalendářních měsících, do kterých jim je zúčtován započitatelný příjem v částce vyšší než 10 000 Kč." Takže nejsem účastna pojištění (to je celkem jasné). Takže při nesplnění této podmínky ta povinnost zaniká? Nebo to stále musím ohlásit, ale nic z toho neplyne?

Děkuji za upřesnění, trochu mě to mate.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.