jieh

Musí se uvádět SVČ na Přehledu, nepřesahuje-li výdělek 10 tis.?

Když mám OSVČ jako hl. činnost a k tomu SVČ (Dohodu o p.p.), nepřesahující výdělek 10 tis., musím to uvádět na Přehledu o příjmech a výchajích OSVČ za r. 2013? Děkuji.

Odpovědi
Hlada

Ne. DPP není příjem podle §7, ale podle §6.

jieh

Děkuji za reakci. Na stránkách OSSZ jsem našla následující:
http://www.cssz­.cz/cz/pojiste­ni-osvc/druhy-svc/dokladani-duvodu-vedlejsi-samostatne-vydelecne-cinnosti-pro-ucely-duchodoveho-pojisteni.htm

Píšou tam, že je povinné to dokládat, ale v pozn. pak je: „Zaměstnanci činní na základě DPP jsou účastni nemocenského a důchodového pojištění jen v těch kalendářních měsících, do kterých jim je zúčtován započitatelný příjem v částce vyšší než 10 000 Kč.“ Takže nejsem účastna pojištění (to je celkem jasné). Takže při nesplnění této podmínky ta povinnost zaniká? Nebo to stále musím ohlásit, ale nic z toho neplyne?

Děkuji za upřesnění, trochu mě to mate.