Frank.S

Musí se úročit i kauce na nájem ze smluv uzavřených před rokem 2015?

Úročí se i kauce, kterou pronajímatel vybral při uzavření smlouvy před rokem 2015, kdy začala platit novela OZ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle mě ano, nájem, kromě nájmu movité věci a pachtu, se od roku 2014 (!)řídí novým občanským zákoníkem (ne novelou!) bez ohledu na to, kdy vzniknul. Použije se i tedy i § 2254.

Mimochodem, už jste řešil otázku výše zákonné úrokové sazby? Tam co právník, to jiný názor …