Avatar uživatele
Registrovaný

Musí se úročit i kauce na nájem ze smluv uzavřených před rokem 2015?

Úročí se i kauce, kterou pronajímatel vybral při uzavření smlouvy před rokem 2015, kdy začala platit novela OZ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Podle mě ano, nájem, kromě nájmu movité věci a pachtu, se od roku 2014 (!)řídí novým občanským zákoníkem (ne novelou!) bez ohledu na to, kdy vzniknul. Použije se i tedy i § 2254.

Mimochodem, už jste řešil otázku výše zákonné úrokové sazby? Tam co právník, to jiný názor ...

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.