Musí se při výměně boxového chladiče nutně měnit i původní funkční pasta na procesoru i pro nový chladič?

Mám boxovaný chladič a ve starém HW, co se mi tu různě nachází jsem našel téměř nepoužívaný GELID Solutions Siberian, který by mě šel do záložního PC a snad snížil jeho hlučnost. Pokud oddělám ten boxovaný chladič u procesoru Quad Core Q6600, tak by tam měl jít, protože pasuje podle informací i na 775 patici. Otázkou je zda-li tam musím odstranit původní pastu a nanést novou, protože té pastě nic není a je pořád funkční. Byla by blbost tam třeba na ten chladič co chci měnit dát trochu nové pasty, třeba do prostřed ťuknout půl „oříšku“ nové pasty, že by zaplnila tu původní pastu? Jako pastu už jsem měnil a není to nějaký velký problém, ale toto by mě fakt zajímalo a proč si neulehčit práci? Navíc v otázce podobné akorát tam nechápu význam se základní desku, tam někdo píše, že měnit pastu není vůbec potřeba, že to je jen taková pověra. Tak jak to je? :) Říká tam nesmysl, či má naopak pravdu?

Je tu podobná otázka se základní deskou, což je rozdíl.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musi-se-znova-nanaset-teplovodiva-pasta-pri-vymene-pouze-zakladni-desky

Nejlepší odpověď
cochee

Pastu vyměň, protože stará pasta časem vysychá. Mohlo by se stát, že ti za rok uschne a nepovede teplo. Takhle (po výměně) ti bude sloužit možná až do smrti toho počítače. Ještě poznámku k té aplikaci pasty: zapomeň na „oříšek,“ nanes cca milimetr tlustou „housenku“ k jednomu kraji a dobře ji rozetři, výborná je na to stará platební karta. Rozetřením musíš docílit naprosto rovnoměrnou vrstvičku, tak tenkou, že je v podstatě průsvitná. Lépe na procesor nežli na chladič a přes správně tenkou vrstvičku pak rozeznáš na tom procesoru ta vygravírovaná písmenka. Pak usaď procesor do patice a naposledy na něj ten blok chladiče, se kterým mírně zavrť a s trvajícím přítlakem druhou rukou zacvakávej spony.