reganama

Musí se platit dálniční známko pro skútra o obsahu 150 cm.kubických?

Nejlepší odpověď
brillant

13/1997 Sb. Zákon o pozemních komunikacích
§21
(1) Zpoplatněnou pozemní komunikaci lze užít silničním motorovým vozidlem nejméně se čtyřmi koly, jehož největší povolená hmotnost činí nejvýše 3,5 tuny (dále jen „vozidlo v systému časového zpoplatnění“), pouze po úhradě časového poplatku. Časový poplatek lze uhradit na kalendářní rok, jeden měsíc nebo na deset dnů.
(2) Horní hranice výše časového poplatku na kalendářní rok činí pro vozidlo v systému časového zpoplatnění 1 500 Kč.
(3) Výše časového poplatku na jeden měsíc a časového poplatku na deset dnů se stanoví poměrně k výši časového poplatku na jeden kalendářní rok. Výši časových poplatků stanoví prováděcí právní předpis.

Další odpovědi
anonym

Motocykly jsou od placení ´mýta´ osvobozeny.
Ale – než na tom skůtru vyjedeš na dálnici, zkontroluj si v TP maximální rychlost – a pokud není aspoň 80 km/h, na dálnici vůbec nesmíš!
😉

magorvkleci

ne – zpoplatnění podléhají vozidla nejméně se čtyřmi koly