Musí se neplatné cestovní pasy odevzdávat?

Slyšela jse,že se neplatné cestovní pasy musí odevzdat,jinak hrozí majiteli neplatného pasu pokuta.

Nejlepší odpověď
baghira

starý pas (prošlý > 10 let) jsem odevzdával až při vyřizování nového, přitom jsem si na památku vytrhal stránky s některými exotickými razítky, a prošlo to. Asi záleží na přísnosti konkrétního úředníka.

Další odpovědi
AnnMary

Ano. Měli by, hrozí vám totiž pokuta až 10 000 Kč. Včera to bylo ve zprávách a dnes jsem prošlý pas byla vrátit a už jich tam měli pěknou hromadu:D

anonym

Je to tak, protože pas je majetkem státu.
Proto je nutné ho vrátit nebo vyplnit prohlášení o ztrátě,
aby na jeho základě úřednice pas zablokovala a tím zabránila jeho případnému zneužití.

Monička123

Příspěvek smazán administrátorem.