Zlatý

Musí se na to studovat?

> https://ctrlv.cz/…
----
Quimby: ale to je tlumočník ze slovenštiny do češtiny :) pro, české publikum, tam se nic nepíše, maximálně tak česká zapisovatelka něco čmáře na stroji, ale pochybuju že jí bude tlumočnice ukazovat, nad kterým elkem má udělat čárku..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Ona má jako svědek nárok na tlumočníka.
Já to celkem chápu, v pohodě rozumím slovensky, ale třeba gramaticky správně bych delší text rozhodně nenapsal.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, musí - tlumočník/ce musí mít státními orgány uznávanou zkoušku z cizího jazyka.
;-)

Zlatý

Každý má u soudu právo na tlumočníka. Na soudního tlumočníka musíš být studovaný a mít příslušné zkoušky.

Diskuze k otázce

Zlatý

led

Treba si uvedomiť, že aj keď slovenčina a čeština sú blízko príbuzné, nájdu sa výrazy a slovné zvraty a väzby, ktoré v týchto rečiach dávajú rôzny význam.
Poznáte to aj z vlastnej skúsenosti, veď občas sa tu objavia poznámky, že nerozumiete príspevkom slovenských užívateľov.

Zlatý

bolak

tak sem tam nějaké to hoci a podobně, ale do kontextu to vždycky nějak zdárně dostanu, akorát když mně občas nějaká ta slovenka řekne tůtam, tak ji povim "to mě nezajímá že tůtáš, já chci vědět kde to je.."

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.