Sabisek

Musí se na konec dokumentu dát bibliografie?

Jen bych chtěla vědět, jestli je to nutné.
Doplňuji:
Dokument do školy, o citacích a autorských právech. Mám tam kolem 40 přímých a nepřímých citací a tudíž se mi nechce bibliografie dělat, on nám to jako požadavek nedal, ale někdy se stane, že nám dá o stupeň horší známku za něco, co nepožadoval.
Btw: Děkuji.

Odpovědi
anonym

A na konec jakého dokumentu?

arygnoc

nie je to nutné.
Pokiaľ píšete odborný článok, stať alebo akýkoľvek iný odborný dokument, je pravidlom, že sa bibliografia (pramene) a citácie uvádzajú, aby mal čitateľ možnosť konfrontovať vašu prezentáciu s temátikou (resp. témou) a vaše závery so zdrojmi.

A je to i slušnosť (nielen ľudská, ale aj odborná).

Pepa88

To záleží na tom, jakou citační normu používáš… Pokud používáš citace formou poznámek pod čarou, kde uvedeš plnou citaci, tak to nutné není.

Pokud používáš jinou metodu (zkrácený odkaz, metodu přímého vložení odkazu) tak potom je žádoucí uvést soupis zdrojů…

Každopádně, MS Word tuto funkci má implementovánu přímo v sobě a do Libre Office je možné stáhnout modul, který to také umí… Takže je to problém dvou kliknutí…