pn65

Musí se kotoučovky na kole znovu seřizovat při každým sundání kola, třeba při mytí kola?

Protože z tohoto důvodu bych si ty kotoučovky docela rád koupil, mám zatím véčka a nebaví mě ty brzdy furt seřizovat po každým mytí kola.

Ještě bych potřeboval vědět,jaký kotoučovky bych si měl koupit, mám meridu matts sport 500 a nevím jestli je to nějak určené ( podle velikosti nebo tak podobně) PORAĎTE PROSÍM, Díky

Odpovědi
honza19hk

kotouče nemusíš za normálních okolností vždy se řizovat,musíš tam dás pouze správně kolo. Pokud to bude drhnout stačí hnout s kolem a usadit ho přesně.
Jaký kotoučovky je jedno, ale lepší je si připlatit. třeba Shimano nebo podobné. pak je otázka jesli máš návarky na třemny na rámu kola a jaké.Existuje uchycení postmount a IS. De toho se musí koupit třeny.V opačném případě by musela být redukce. Navíc na to musí být náboje..
Na velikosti nezáleží,můžeš dát klidně i 180 , jsou i 203 ale na klasickýho horáka nemají smysl,navíc na ně musí být přechodový můstek kvůli velikosti kotouče.Nevím jakym stylem jezdíš ale normálně se dávají 160 nebo 180.
Destičky doporučuji polymerový, za deště to pak nepíská.
Dej pozor aby kotouč, třmen i ostatní komponenty byly od stejné značky,pokud ne bude to děat neplechu.