BELA81

Musí se do makové náplně použít strouhaný perník,a nebo to může být i bez toho aniž by se něco zkazilo(např.hus­tota)

Chci dělat závin s makovou náplni ale všude se píše o strouhaném perníku.Ale já ani nevím jestli se dá koupit strouhaný perník.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Perník koupíš ,ale já tedy nikdy perník nedávám nechutná mi to … jen svařím mletý mák v mléce a trochu cukru a můžeš přidat špetku skořice a pokud máš pocit že je to řídší můžeš přisypat mleté piškoty nebo i trochu strouhanky, ale spíš mléka dej jen tolik abys neutopila mlynáře…spíš se to tím perníkem nastavuje aby toho bylo víc.....

Další odpovědi
hanny 2

Perník na strouhání koupíš vcelku a nastrouháš.Ale můžeš nahradit drcenými piškoty.

jmhad

O perníku slyším prvně a že jsem už něco uvařil a upekl.A mamin­ka,babičky,tchý­ně,manželka,můj šéf či kolega – atd. ho taky nikdy nedávali.To spíše bude nějaká krajová zvyklost nebo cesty,jak ušetřit mák.

MILAN1961

moje družka do makové náplně perník nedává a není vidět že by chutově něco zkazila