sandy45

Musí mít zdrav.sestra vysokoškolské vzdělání?

Slyšel jsem,že absolventka střední zdr.školy s maturitou,není zdr.sestra,ale ošetřovatelka.Co je na tom pravdy?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Ano musí,jinak by nemohla pracovat samostatně,ale pod dohledem.Musí absolvovat nejméně bakalářské studium.Viz – http://www.zcu­.cz/fzs/kos/Stu­dijni_obory/ba­kalarske/VSK.html
Doplňuji:
ad bolak -i sestřičky s dlouholetou praxí musí absolvovat tzv.„doškolováky“ a platit si je!

Další odpovědi
bolak

Počkejte, počkejte, a co jsou potom ty sestry v ordinaci praktického lékaře nebo u zubaře? To mi chcete říct že mají všechny vysokou školu, případně bakaláře? To se mi nějak nezdá, vždyť většina z nich jsou s prominutím (teď to nemyslím nijak zle) totálně vymaštěný.

Přece člověk s vysokou školou nejde zvedat telefony, měřit lidem tlak a nerozdává dětem obrázky čerta a mikuláše. Spolu s orazítkováním receptu do lékárny jsem vyjmenoval prakticky všechny povinnosti, které spočívají na bedrech zdravotní sestry u našeho praktického lékaře. To chcete říct že na tohle člověk potřebuje univerzitu?

kapka

Bolaku, pokud se jedná o starší sestřičky s dlouholetou praxí, pravděpodobně už na své pozici doslouží i s „pouhým“ středoškolským vzděláním. Ale kdo ví.
Mám kamarádku, která pracuje jako sestřička už přibližně dvacet let, má střední školu. Teď dělá už mnoho let na kardiologii. Trochu se bojí, že bude nahrazena nějakou mladou s VŠ, ale snad ne. Snad bude mít praxe přednost.
Dnešní požadavky na zdravotní sestřičku jsou opravdu, aby měla VŠ.

P.S. Říkáte, že nemyslíte zle, když o někom prohlásíte, že je totálně vymaštěný. Pokouším se to pochopit, ale marně.