Avatar uživatele
cvikra

musí mít v restauraci sklenice s označením jejich obsahu

V nejmenované restauraci jsem si objednal 2 dcl vína,a číšník mě ho přinesl ve sklenici bez označení míry obsahu. Když jsem ho na to upozorni odpověděl že obsah je v pořádku, že to nalévav 1dcl pohárkem. Jeto v pořádku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Pájo, ponovotny před 3938 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ladaadal

Není, on to sice může odměřit pohárkem s cejchem, ale když mu přijde kontrola, jsou za to dost vysoké pokuty. Necejchované sklo nesmí mít ani ve vitríně, natož aby ho použil pro hosty.
Doplňuji:
Olmane totálně mimo jsi ty. Měl jsem hospodu tři roky. Když ti berňák najde necejchovanou sklenici, tak dostaneš flastr ani nemrkneš, tak tady aspoň nekrm lidi svýma smyšlenýma bludama a neser se do věcí, kterým nerozumíš.

Upravil/a: ladaadal

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Olmann

ladaadale jsi úplně mimo. Přinést to může v jakékoliv sklenici tudíž i necejchované. Do cejchované to musí nalít a pak ti to klidně přelije do normální necejchované. Až začneš chodit do hospod tak to uvidíš na vlastní oči, že to tak je. A pokud máš jako zákazník pocit, že to máš málo tak ti to musí před tebou zpětně přeměřit v cejchované nebo odměrném válci abys měl jistotu.
Doplňuji:
Poslechni nebudu se tady hádat kdo dál dočůrá, protože bych to vyhrál, ale zajímalo by mě teda jak budeš nosit míchané nápoje 😁

Upravil/a: Olmann

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ponovotny

v ocejchované sklenici být servírováno být nemusí, ale na požádání vám to musí změřit
Doplňuji:
http://ekonomi­ka.idnes.cz/pa­ne-vrchni-prineste-mi-prosim-dz6-/test.aspx?c=2005M18­2t03A

Upravil/a: ponovotny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

rozlévané,čepované nápoje v restauracích musí host dostat v cejchovaných sklenicích.Ne­cejchované sklenice se podává pouze s lahví použitého nápoje kde je přímo uvedena míra.Předpisy jsou dost přísné,např. kdyby přišla kontrola,objednala si vinný střik a ty bys jim ho přinesl-klasicky,čili namíchaný-tak bys platitl jak mourovatej.Tedy pokud střik(sritzer) není uveden na nápojáku jako hotová míchačka.Nebo led -pokud bys led dal přímo do jakéhokoliv nápoje(aniž by to přímo host vyžadoval) tak by taky byl prúšvih.Musí se dát zvlášť se lžičkou.PS: zazněl tady „názor“ na míchaný nápoje(cocktaily)-ale to je úplně jiná kapitola,to nelze spojovat s norm.nápoji.
Doplňuji:
mám tam přebrepty,tak soráč

Upravil/a: mojitek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Bože

Musí tedy být cejchované sklo na pivo? (Ypůllitry)

Avatar uživatele
Olmann

Jo ladale ještě mi sděl co má finanční úřad společného se sklenicemi v tvé provozovně 🙂 Ti mají na starosti jiné věci než zkoumat jaké máš sklenice. Tohleto finančnímu úřadu vůbec nepřísluší. Nejdřív se s klukama ve škole na něčem shodni pak se zeptej někoho kdo by o tom mohl něco vědět třeba nejbližší hospodskej a pak se tu rozčiluj až ti praskne cévka 🙂

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

on ladaadal myslel asi čoi a je pravda, že před časem měli nějakou takovou prudu týkající se pivního skla

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Olmann

Jasně pivní sklo je logické. Teď si představ, že by to chtěl každej přeměřit 🙂 To je jednodušší to dávat do cejchovaného skla. A pokud si jako podnikatel plete FÚ s ČOI tak je to dosti na pováženou 🙂

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

tak alespoň vidíš jak je to s povědomosí o zákonech a předpisech i když jsi z oboru. už by se mělo to že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ mělo zrušit

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

když už se tady hašteříte, nechcete raději uvést odkaz na legislativu, kterou byste svá tvrzení a domněnky podložili ?

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

jsem našel jen článek

před 3938 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování