Pokročilý

musí mít v restauraci sklenice s označením jejich obsahu

V nejmenované restauraci jsem si objednal 2 dcl vína,a číšník mě ho přinesl ve sklenici bez označení míry obsahu. Když jsem ho na to upozorni odpověděl že obsah je v pořádku, že to nalévav 1dcl pohárkem. Jeto v pořádku.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Není, on to sice může odměřit pohárkem s cejchem, ale když mu přijde kontrola, jsou za to dost vysoké pokuty. Necejchované sklo nesmí mít ani ve vitríně, natož aby ho použil pro hosty.
Doplňuji:
Olmane totálně mimo jsi ty. Měl jsem hospodu tři roky. Když ti berňák najde necejchovanou sklenici, tak dostaneš flastr ani nemrkneš, tak tady aspoň nekrm lidi svýma smyšlenýma bludama a neser se do věcí, kterým nerozumíš.

Další odpovědi:

Pokročilý

ladaadale jsi úplně mimo. Přinést to může v jakékoliv sklenici tudíž i necejchované. Do cejchované to musí nalít a pak ti to klidně přelije do normální necejchované. Až začneš chodit do hospod tak to uvidíš na vlastní oči, že to tak je. A pokud máš jako zákazník pocit, že to máš málo tak ti to musí před tebou zpětně přeměřit v cejchované nebo odměrném válci abys měl jistotu.
Doplňuji:
Poslechni nebudu se tady hádat kdo dál dočůrá, protože bych to vyhrál, ale zajímalo by mě teda jak budeš nosit míchané nápoje :-D

Bronzový

v ocejchované sklenici být servírováno být nemusí, ale na požádání vám to musí změřit
Doplňuji:
http://ekonomika.idnes.cz/…

Zlatý

rozlévané,čepované nápoje v restauracích musí host dostat v cejchovaných sklenicích.Necejchované sklenice se podává pouze s lahví použitého nápoje kde je přímo uvedena míra.Předpisy jsou dost přísné,např. kdyby přišla kontrola,objednala si vinný střik a ty bys jim ho přinesl-klasicky,čili namíchaný-tak bys platitl jak mourovatej.Tedy pokud střik(sritzer) není uveden na nápojáku jako hotová míchačka.Nebo led -pokud bys led dal přímo do jakéhokoliv nápoje(aniž by to přímo host vyžadoval) tak by taky byl prúšvih.Musí se dát zvlášť se lžičkou.PS: zazněl tady "názor" na míchaný nápoje(cocktaily)-ale to je úplně jiná kapitola,to nelze spojovat s norm.nápoji.
Doplňuji:
mám tam přebrepty,tak soráč

Diskuze k otázce

Pokročilý

Olmann

Jo ladale ještě mi sděl co má finanční úřad společného se sklenicemi v tvé provozovně :-) Ti mají na starosti jiné věci než zkoumat jaké máš sklenice. Tohleto finančnímu úřadu vůbec nepřísluší. Nejdřív se s klukama ve škole na něčem shodni pak se zeptej někoho kdo by o tom mohl něco vědět třeba nejbližší hospodskej a pak se tu rozčiluj až ti praskne cévka :-)

Bronzový

ponovotny

on ladaadal myslel asi čoi a je pravda, že před časem měli nějakou takovou prudu týkající se pivního skla

Pokročilý

Olmann

Jasně pivní sklo je logické. Teď si představ, že by to chtěl každej přeměřit :-) To je jednodušší to dávat do cejchovaného skla. A pokud si jako podnikatel plete FÚ s ČOI tak je to dosti na pováženou :-)

Bronzový

ponovotny

tak alespoň vidíš jak je to s povědomosí o zákonech a předpisech i když jsi z oboru. už by se mělo to že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ mělo zrušit

Bronzový

autacek

když už se tady hašteříte, nechcete raději uvést odkaz na legislativu, kterou byste svá tvrzení a domněnky podložili ?

Bronzový

ponovotny

jsem našel jen článek

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.