cvikra

musí mít v restauraci sklenice s označením jejich obsahu

V nejmenované restauraci jsem si objednal 2 dcl vína,a číšník mě ho přinesl ve sklenici bez označení míry obsahu. Když jsem ho na to upozorni odpověděl že obsah je v pořádku, že to nalévav 1dcl pohárkem. Jeto v pořádku.

Nejlepší odpověď
ladaadal

Není, on to sice může odměřit pohárkem s cejchem, ale když mu přijde kontrola, jsou za to dost vysoké pokuty. Necejchované sklo nesmí mít ani ve vitríně, natož aby ho použil pro hosty.
Doplňuji:
Olmane totálně mimo jsi ty. Měl jsem hospodu tři roky. Když ti berňák najde necejchovanou sklenici, tak dostaneš flastr ani nemrkneš, tak tady aspoň nekrm lidi svýma smyšlenýma bludama a neser se do věcí, kterým nerozumíš.

Další odpovědi
Olmann

ladaadale jsi úplně mimo. Přinést to může v jakékoliv sklenici tudíž i necejchované. Do cejchované to musí nalít a pak ti to klidně přelije do normální necejchované. Až začneš chodit do hospod tak to uvidíš na vlastní oči, že to tak je. A pokud máš jako zákazník pocit, že to máš málo tak ti to musí před tebou zpětně přeměřit v cejchované nebo odměrném válci abys měl jistotu.
Doplňuji:
Poslechni nebudu se tady hádat kdo dál dočůrá, protože bych to vyhrál, ale zajímalo by mě teda jak budeš nosit míchané nápoje 😁

ponovotny

v ocejchované sklenici být servírováno být nemusí, ale na požádání vám to musí změřit
Doplňuji:
http://ekonomi­ka.idnes.cz/pa­ne-vrchni-prineste-mi-prosim-dz6-/test.aspx?c=2005M18­2t03A

mojitek

rozlévané,čepované nápoje v restauracích musí host dostat v cejchovaných sklenicích.Ne­cejchované sklenice se podává pouze s lahví použitého nápoje kde je přímo uvedena míra.Předpisy jsou dost přísné,např. kdyby přišla kontrola,objednala si vinný střik a ty bys jim ho přinesl-klasicky,čili namíchaný-tak bys platitl jak mourovatej.Tedy pokud střik(sritzer) není uveden na nápojáku jako hotová míchačka.Nebo led -pokud bys led dal přímo do jakéhokoliv nápoje(aniž by to přímo host vyžadoval) tak by taky byl prúšvih.Musí se dát zvlášť se lžičkou.PS: zazněl tady „názor“ na míchaný nápoje(cocktaily)-ale to je úplně jiná kapitola,to nelze spojovat s norm.nápoji.
Doplňuji:
mám tam přebrepty,tak soráč

Bože

Musí tedy být cejchované sklo na pivo? (Ypůllitry)

Olmann

Jo ladale ještě mi sděl co má finanční úřad společného se sklenicemi v tvé provozovně 🙂 Ti mají na starosti jiné věci než zkoumat jaké máš sklenice. Tohleto finančnímu úřadu vůbec nepřísluší. Nejdřív se s klukama ve škole na něčem shodni pak se zeptej někoho kdo by o tom mohl něco vědět třeba nejbližší hospodskej a pak se tu rozčiluj až ti praskne cévka 🙂

ponovotny

on ladaadal myslel asi čoi a je pravda, že před časem měli nějakou takovou prudu týkající se pivního skla

Olmann

Jasně pivní sklo je logické. Teď si představ, že by to chtěl každej přeměřit 🙂 To je jednodušší to dávat do cejchovaného skla. A pokud si jako podnikatel plete FÚ s ČOI tak je to dosti na pováženou 🙂

ponovotny

tak alespoň vidíš jak je to s povědomosí o zákonech a předpisech i když jsi z oboru. už by se mělo to že NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ mělo zrušit

autacek

když už se tady hašteříte, nechcete raději uvést odkaz na legislativu, kterou byste svá tvrzení a domněnky podložili ?

ponovotny

jsem našel jen článek