Karlos24

Musí mít u sebe revizor platnou jízdenku? V jakém případě je pokuta od něj neplatná?

Nejlepší odpověď
Deli

Revizor musí mít odznak, případně i jiný průkaz, že Vás může kontrolovat.
Pokuta je platná, pokud jste Vy neměl platný správně označený či vyplněný doklad (jízdenku, kupon…).
Revizor si po nástupu do vozu tam, kde jsou ještě strojky na proštípnutí lístku štípne také – svoji „revizorskou jízdenku“, dle které Vás pak kontroluje.
Jinak revizor ve vozech MHD necestuje, ale pracuje, takže nemusí mít platnou jízdenku jako jiní cestující.

Další odpovědi
Ella

zaměstnanci DPP mají zaměstnaneckou kartičku, na které je jejich fotka a údaje a ta jim umožňuje jezdit zadarmo, to je výhoda toho, že jste zaměstnancem DPP.

Revizor má právo pokutovat vás pokud se prokáže odznakem, pokud vám i přes to dá pokutu a vy si nevyžádáte jeho odznak, je to vaše chyba. Když vás požádá o jízdenku a po vašem dotazu jestli má on odznak a on nemá – nemá ani právo vás kontrolovat.

Berušinka

Nechápu tu otázku, ale snad revizoři jízdenku nemusí mít =D To je blbost …

DDarent

revizor má kartičku s neomezenýma jízdenkama!!!!

arygnoc

a co řidič?

(jasně, že je to blbost)