Musí mít podnikatel ze zákona povinnost pojistky na škodu zpusobenou zaměstnancem?

Nejlepší odpověď
fablen

Dle mého názoru nemusí. Tuto pojistku by měl mít uzavřenou zaměstnanec.
Povinné je pouze zákonné pojištění zaměstnavatele za pracovní úraz.

Další odpovědi
venkovan

Podnikatel by měl mít uzavřenou pojistku na škody vzniklé třetí osobě při jeho podnikatelské činnosti.
Pokud nemá, jeho problém. Jako poškozený se budu obracet na něj, protože on tu zakázku zajiš´tuje. Se svým zaměstnancem ať si to vyřídí sám. naíc mám pocit, že pokud dojde k neúmylsné škodě bez vlivu drog apod., tak zaměstnanec hradí škodu jen do určité výše podle jeho platu.