Pavluška

Musí mít podnikatel provozovnu?

Příjde mi,že ne každý obor podnikání musí mít provozovnu, často stačí sídlo, ale nikde nepíšou, jestli to tak opravdu je.

Odpovědi
Jambalaya

Myslím, že pletete dost pojmů dohromady, tedy

Podnikatel živnostník – místem podnikání je jeho bydliště. Živnostník nemá sídlo, je to pouze přenesený výraz

Podnikatel firma právnická osoba – má sídlo, které je zapsáno v obchodním rejstříku. Právnická osoba nemá místo podnikání

Provozovna je jiné místo, které živnostník (kromě místa podnikání tedy bydliště), či právnická osoba (kromě sídla) používá k podnikání.

Z uvedeného vyplývá, že mít provozovnu není povinnost, pokud ji podnikatelský subjekt nepotřebuje.

Není pravda, že to nikde nepíšou, můžete si pročíst živnostenský zákon 🙂.

hanulka11

Myslím,že nemusíte mít provozovnu, zvlášť ve volné činnosti. Třeba takový průvodce …, jsou i jiné obory . Nejlíp vám asi odpoví na živnostenském úřadě. Dnes se nařízení hrozně mění.