Musí mít pes při venčení v noci/za snížené viditelnosti na volnoběh/vodítku na sobě připevněn nějaký antireflexní prvek?

Pokud ne, tak nebylo by to od věci zavést? Kvůli řidičům i když jich v noci moc nejezdí? Bez vodítka se třeba může stát obětí řidiče, který ho v ostré zatáčce nestihl zaregistrovat, protože nebyl vidět.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Nemusí, ale já bych to určitě doporučoval, je to pro jeho bezpečí.

V prodeji jsou svítící i reflexní obojky:

https://www.zo­ocentrum.cz/psi-a-vse-ostatni-obojky-postroje-voditka-oblecky-reflexni-a-svitici-obojky/

Další odpovědi
led

Nie je to v zákone ošetrené, teda záleží na záujme majiteľa psa o bezpečnosť psa a užívateľov cestnej premávky.
Bez relexného vodítka, alebo svetielkujúceho obojku, prípadne iných prvkov aktívnej, či pasívnej bezpečnosti psa v tme, pološere, vzhľadom na jeho veľkosť nie je vidno v ani pre človeka relatívne bezpečnej vzdialenosti.
Teoreticky v žiari reflektorov na vzdialenosť 50m zbadáte neosvetleného chodca, ale jeho psa, bez reflexných prvkov, ešte nemusíte vidieť.

Drap

Nemusí. Může to však být upraveno místní vyhláškou.

yuko

V Norsku je to normalni, ze psi maji ve tme antireflexni prvky. Nekdy je to i legracni. Blikajici psi. Jedu-li na kole a projizdim kolem nekoho se psem na voditku, jsem za to rada. Horsi je to pres den, kdy to dlouhe voditko neni dobre videt, ale pocitam s tim… Tak jako sebe ve zlute veste antireflexnimi prvky chranite sebe i ridice, muzete chranit sve ctyrnohe milacky. V CR se vse bezne prodava, jen to chce asi cas, aby si na to panickove zvykli.

Zdroj: http://www.chov­psu.cz/clanky-ostatni/59-zapomente-na-hledani-sveho-psa-ve-tme-poridte-mu-svitici-obojek.html