JájsemRaibek

Musí mít pes při přepravě vlakem nasazený košík?

Dnes jsem cestoval vlakem. Při cestě tam jsem si všiml mladého cestujícího, který měl na vodítku menšího psa, který však neměl nasazený košík. Průvodčí nechodil a pes byl pod sedačkou, tak by si ho stejně asi nevšiml. Při cestě zpět byl vlak plnější a dvě dívenky měly každá velkého psa (vlčák) a ani tito neměli nasazený košík. To už však průvodčí chodil, ale neřekl jim ani slovo. Oba byli v naprostém klidu, ale co kdyby náhodou-nevím.
Už tedy neplatí, že pes musí mít při přepravě košík?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Musí, musí ho mít i v MHD.
Doplňuji:
U maličkých psů je možné místo koše použít přepravku.

Další odpovědi
ReHu

Je to přesně tak, jak píše zzzlatokopka.

Dochy

Musí, ale většina lidí na to kašle. Je to na zodpovědnost majitele. Je fakt, že většina psů co jezdí ve vlaku je slušně vychovaná, nezažil jsem ve vlaku jakýkoli incident se psem. Častější nepřijemnosti jsou když se potká idiot cestující s debilem průvodčím…

jáára

záleží na pejskovi a průvodčím… košík vozím sebou, ale většinou nedávám

anonym

Je to přesně tak,jak píše Rehu.

Rocker

Máme jen plátěný náhubky,při cestování vlakem je psi mají pověšený na krku.Kdyby měl někdo s tím problém,tak jím je nasadím.