Kura

Musí mít klimatizace vždy venkovní jednotku ?

Nebo stačí pro jednu místnost samostatná nástěnná jednotka ?
Nechci to používat jako tepelné čerpadlo, jen v létě na chlazení.

Nejlepší odpověď
gecco

Přímo vnější jednotku to mít nemusí – ale musíš nějak zabezpečit odvod horkého vzduchu (někudy to teplo z místnosti ´vyhnat´ musíš)…
😉

Další odpovědi
Dochy

To co známe jako „klimatizace“ (elektrický spotřebič – konkrétní bedna) je vždy tepelné čerpadlo. Ty se dělí a ty co maj vnitřní a vnější jednotku a ty co maj „vše v jednom“. I když máš vše v jednom potřebuješ teplo dostat skrz zeď, takže minimálně nějakou díru pro rouru potřebovat budeš. Když to hodíš jen oknem, budeš si zároveň větrat a půjde Ti zpět teplý vzduch.