socra

Musí mít biatlonista zbrojní pas?

Nejlepší odpověď
Ar

Na střílení, zbrojní průkaz nepotřebuje, ten je potřeba jen k vlastnění zbraně.
Takže pokud biatlonista nevlastní malorážku, tak zbrojní průkaz nepotřebuje (zbraň může být sportovního oddílu) Biatlonista na „úrovni“ má určtě zbraň svoji.

Další odpovědi
anonym

každý kdo je vlastníkem střelné zbraně musí vlastnit zbrojní průkaz i pro sportovní účeli.

jirkajirka

Biatlonisté se ho učí od dětských kategorií, kdy střílejí ze vzduchovky. Výměnu za malorážku v dorostenecké kategorii doprovází zkoušky na zbrojní průkaz. Věková hranice pro jeho získání pro sportovní účely je v České republice stanovena na 15 let.

Zbraně se nosí v polstrovaných futrálech nebo speciálních kufrech. Malorážka o hmotnosti 3,5 kilogramu, jejíž hodnota se pohybuje kolem 70 000 korun, má pro závodníky nevyčíslitelnou hodnotu. Každá je originál, pažba se vyrábí na míru.

Zdroj: http://sport.id­nes.cz/mistrov­stvi-sveta-v-biatlonu-zbrane-dsc-/biatlon.aspx?c=A130205­_162852_biatlon_ma