jurakova

Musí mi zaměstnavatel držet místo, když jsem s 2 dětmi 6 let na MD?

mám dvaapul letou dceru a jsem na MD,Chtěla jsem se zeptat jak je to v pripadě kdybych znovu otěhotněla jestli mi zaměstnavatel musi držet místo další tři roky a jestli pobírat mateřskou od zaměstnavatele­.Děkuji za odpověd Paja

Nejlepší odpověď
standa

Při plynulém navazování nové mateřské dovolené na rodičovskou dovolenou prvního dítětě je pracovní poměr stále platný a vy máte nárok, aby vás zaměstnavatel zaměstnal podle podmínek uvedených v pracovní smlouvě, a to i po 6ti letech.

Určitě bude problém s tím, abyste si ´sedla´ na původní židli, tedy na původní pracovní místo, ale zaměstnavatel se s případnou ´kolizí´, že na vašem místě už sedí někdo jiný musí vypořádat a nabídnout vám práci, která odpovídá vaší kvalifikaci a zejména, která odpovídá podmínkám sjednaným v pracovní smlouvě…