Musí mě zaměstnavatel vrátit po MD na své pracovní místo?

V BŘEZNU SE MÁM VRÁTIT DO PRÁCE,MŮŽE MĚ ZAMĚSTNAVATEL NEPŘIJMOUT?

Odpovědi
standa

Pokud jste během MD nepodepsala žádný ´papír´ (typu výpověď nebo dohoda o ukončení prac.poměru), pak vás zaměstnavatel MUSÍ vzít zpět do práce a Vy máte nárok na pracovní pozici přesně podle vaší pracovní smlouvy. To znamená, že se sice může jednat i o jinou „židli“ než ze které jste odcházela na MD, ale musí to být stejné pracovní zařazení.

anetadela1

Myslím, že je to tak, že po 28 týden po porodu musíte mít to samé místo a po delší době vám může nabídnout jakékoliv. Ale jelikož se to pořád mění všechno, tak bůh ví.....