Musí jít do koupelny a 7,5 minuty si antibakteriálním mýdlem umývat ruce, a to přesně definovanými tahy. Jakou má nemoc?

Odpovědi
meereg

Nevím o jakou fobii se jedná, ale takovému bych doporučil 2 roky vojny a 15 let na šachtě a garatuju, že by ho takové fobie přešly za 5 dní.

Tw!st

mysofobií nebo autismem.

Lamalam

Také bych tipovala autismus.

nyjono

Může jít také o obcesi ( obsesi).
Nutkání k jednání.

Mc Merkurion

… no, to nevim, ale měl ji pan Monk (http://www.csfd­.cz/film/71284-muj-pritel-monk/komentare/) … třeba je to jeho rituál, jako vykročte levou nohou, poplivat někoho pro štěstí, chytnout se za knoflík, vidím-li kominíka >>> kde je hranice mezi rituálem a nemocí?

mosoj

To nevím. Ale tak nějak to dělají operatéři před operací i když jsou zdraví.