Musí firma přijmout fakturu o úroku z prodlení?

Poslal jsem fakturu firmě která nedodržela slpstnost .Úrok jsem si spočítal podle RETRA ČNB a odeslal dlužníkovy poněvač se jedná o a.s. a já jsem jen živnostník tak jí vůbec neberou v potaz a přestaly platit i normální faktury.Dá se proti tomu bránit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Faktura o úroku z prodlení sama o sobě je vám dost k ničemu, pokud dlužník neplatí. Pokuste se spíše vymáhat nezaplacené faktury. Pokud máte smlouvu o dílo, případně schválenou objednávku, obraťte se na právníka se žádostí o vymáhání. Na penále či pokuty z prodlení dojde až posléze. Minimálně, ať vám napíše nějaký bububu dopis za litr. Buď vám firma zaplatí nebo zbývá právní jednání a soud.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

emilherko

Oni platily s dluhu 360.000,- posílaly každých 14 dní 20.000,- dosti málo na platy VZP OSSZ a DPH. no a hlavně na materiál na další práci že.

Bronzový

Jambalaya

No tím spíš je potřeba jim pohrozit. Ale úroky z prodlení můžete požadovat kdykoliv, ty vám totiž nikdy neutečou. Ale celkem chápu, že jste se zřejmě dostal do vleku s nějakým velkým odběratelem, který to staví tak, že pokud pro něj pracovat nebudete, nic vám už z dluhu nezaplatí a tedy pro něj pracujete stále a nemáte z toho nic. Opravdu doporučuji právníka, většinou firmy nechtějí mít zbytečné potíže.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.