Pendolino

Musí dítě ležet v posteli když ma neštovice?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Při neštovicích dítě nemusí ležet,ale nesmí na sluníčko.Moje 4 vnoučata si doma hráli ,ale museli jsme hlídat,aby se neškrabali.
Plané neštovice se zhojí i bez léčby, proto stačí tlumit projevy onemocnění.
Plané neštovice jsou způsobené virem, nejsou tudíž léčitelné antibiotiky. Antivirová terapie se u běžných případů nepoužívá, léčba je symptomatická (léky proti horečce,léky proti svědění – podávat perorálně kapky, dle nejnovějších poznatků se puchýřky neošetřují, kůže v místě výsevu se nechává volně dýchat, tím se urychlí hojící proces. Masti a pudry aplikované na postižená místa nejsou vhodné, jelikož se puchyřky ucpou a hojící proces se zastaví). Je nutné vyvarovat se podání kyseliny acetylsalicylové, která může u dětí vyvolat závažný Reyův syndrom.
Osobám s velmi špatnou obranyschopností je možné podat hotové protilátky – lidský varicella zoster imunoglobulin, nebo acyklovir.[1]http://c­s.wikipedia.or­g/wiki/Plan%C3%A­9_ne%C5%A1tovi­ce

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne%C5%A1t­ovice

Další odpovědi
Michal Kole

U velké většiny nemocí, kdy je tělo nějak oslabeno, by měl být zachován klid na lůžku

panenka

Nemusí ležet může dělat běžné věci jen nesmí na sluníčko pokud by ale vaše dítě chtělo aspoň na chvíli ven oblečte ho tak aby měl ty neštovice zakryté a budte s ním někde ve stínu

Zdroj: vlastní zkušenost