štamgast

Musí člověk udělat něco navíc, když chce kandidovat do sněmovny nebo senátu jako nestraník?

Odpovědi
anonym

Určitě musí a podrobněji v odkaze !

Nezávislý kandidát, který nekandiduje za žádnou politickou stranu, musí k přihlášce přiložit petici s podpisem alespoň 1000 oprávněných voličů z volebního obvodu, kde kandiduje. Na petici volič uvede svoje jméno, příjmení, rodné číslo a místo trvalého pobytu.
Všichni kandidáti musí složit kauci 20 tisíc Kč, která je vrácena v případě, že kandidát získal alespoň 6% z celkového počtu platných hlasů.

Zdroj: http://obcan.ec­n.cz/index.shtml?w=u&x­=132561#senat-v