Musí chodit do kostela?

Jak se žije v náboženství jménem Taoismus?? Musí chodit do kostela jako některá jiná náboženství, nebo dělají něco jiného? a co?

Nejlepší odpověď
beer

Ne:
„Buddhistické a taoistické chrámy ve středu a na východě země jsou sice často hezky opravené, ale působí jako skanzeny či muzea. Rozhodně to nejsou živé svatostánky, kam se chodí věřící v davech modlit. Mniši jsou zaměstnáváni státem a fungují spíše jako údržbáři a uklízečky.“

Zdroj: http://www.hed­vabnastezka.cz/ze­me/asie/cina/a­sie-cina-lide-zvyky-nabozenstvi/

Další odpovědi
anonym

Máš zřejmě ´přehnané představy´ – věřící žádné víry „nemusí chodit do kostela“, kostely (chrámy) jsou místem pro shromažďování věřících – těch, kteří se s dalšími sejít chtějí (případně se chtějí účastnit církevních rituálů), nemusí!
Věřící taoismu se snaží o splynutí s ´přírodou´, s jejími (neoddiskutova­telnými) zákony a žití podle nich. Velmi obrazně řečeno se takoví lidé touží státi se živoucím ´pařezem´ pomalu obrůstajícím mechem, pozorujícím plynutí života okolo – ale nenechávajícím se čímkoli z toho ovlivnit.
Pro člověka ´naší´ kultury (konzumu), reagujícího na nefunkční módní výstřelky, je to obtížné pochopit – snáze se může této filosofii přiblížit např. fyzik, který ví, že přírodní zákony byly, jsou a i budou platné – bez ohledu na aktuální vládu, aktuální módu, aktuální společenské normy, to vše je v ´krátkém´ časovém horizontu pomíjivé.

Emefej

Taoisté do kostela chodit určitě nemusí, oni totiž žádné kostely nemají.