Galil

Musí být v autolékárničce u každého výrobku napsaná doba exspirace?

Mám totiž autolékárničku (novou) a zjistil jsem, že na žádném z obalů není datum exspirace až na pár balení náplastí, je to v pořádku? Hledal jsem všude, dokonce i na obalu autolékárničky, na přiložených listech apod… Nikde jsem ale nic nenašel. Mohu tedy bez obav používat tuto autolékárničku, i když není na obvazech, rukavicích apod. datum exspirace? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hans51

Autolékárnička obsahuje dvě skupiny materiálu. Na některých jejích částech totiž na expiraci nezáleží, proto patrně ani nebývá uvedena (typicky nůžky). Např. u obvazových materiálů však expirace důležitá je, proto není od věci čas od času obsah autolékárničky zkontrolovat a „prošlé“ věci vyměnit za nové.

Kontrolou a případnou včasnou výměnou obsahu předejdete hrozbě pokuty, která může být až 2.000,– Kč.

cukrar

Nová lékarnička, že nemá vyznačené lhůty?
Proč tomu nevěřím, když tolika roků musí být obvazy uvedeny s datumem?

lota

Tak třeba na nůžkách být expirace pochopitelně nemusí, ale že by to nemuselo být třeba na obvazech? Myslím že ano.