jjj123456789

Musí být učitelé střízliví?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Každý kdo je v práci, kromě poslanců, senátorů a prezidenta, musí být střízlivý. Takže pokud jsou zrovna v práci, tak ano, jinak je to jejiich věc:-)

Další odpovědi
annas

To je otázka… Platí či mělo by to platit v každém zaměstnání, že alkohol nepatří na pracoviště. .I když všude se najdou výjimky.

Jak vypadá a jedná učitel – alkoholik, když předstoupí před žáky, není třeba popisovat …

Zažila jsem 3 alkoholiky – jednoho muže a dvě ženy. Uvedu jen, že jedna vyučující spadla ze židle pod stůl, studenti ji pomáhali vsát a odvedli ji do kabinetu, další usnula za stolem atd. Jenže alkohol se nikdy u žádné nenašel. Náhodou školník přišel na jejich úschovnu – ženy lahvičku ukrývaly ve splachovači na WC.

Nebudu popisovat detaily, samozřejmě všichni tři museli ze školy odejít. Jenže ženy špatně skončily. Jedna se stýkala s partou alkoholiků a stala se z ní troska, bezdomovec.. Léčení nepomohlo. Děti se jí zřekly., styděly se za ní.
,
Druhá při povodni v r. 1997 přišla o dům, nevydržela psychicky a „upila“ se.

Když j ředitel tyto ženy přijímal, nic netušil, protože bývalé působiště jejich alkoholismus zatajilo. Neprojevily se hned, zpočátku se držely …

Nerada na to vzpomínám …

MonkeyKing

Musí být dělníci v továrně střízliví?
Musí být chirurgové na sále střízliví?

Samozřejmě, je to jejich povinost

Emefej

Na takto položenou otázku zní odpověď – Ne. Pokud tě zajímá, za musí být učitel střízlivý během pracovní doby, pak zní odpověď – Ano.

jáára

náš mistr nám telefonoval. chodí bezpečák. kdo nemůže dejchat má dovolenou

marci1

Samozřejmě, co a jak by naučili děti nebo studenty, pokud by nebyli střízliví. A jaký by byli pro ně vzorem ? 🙂

ivzez

Učitelé, stejně jako všichni ostatní zaměstnanci,
musí být nejen střízliví, nemohou pracovat ani
pod vlivem jiných omamných/návy­kových látek.

anonym

Nemusejí ,pokud nechtějí být trestáni.

Lamalam

Ne, žádný předpis učitelům nezakazuje konzumaci alkoholu.
Doplňuji:
V otázce není nic o přítomnosti na pracovišti, o pracovní době, vyučování ani o alkoholismu. Otázka je velice prostá a odpověď na ni zní – NE.