Musí být „stará panna“ bezpodmínečně pannou ?!

Nejlepší odpověď
annas

Slovo panna má mnoho významů, které se liší od současnosti. Dnes žena, která nikdy neměla pohlavní styk

V minulosti panna = dívka, která neměla pohlavní styk., svobodná žena , dnes slečna, tedy zastaralý titul neprovdaných žen, ale i panna jeptiška,

Starou pannou by zůstala jedině žena, která neměla pohlavní. styk. V ostatních případech stará panna nemusí být pannou.

Pokud jde o krejčovskou figuru ke zkoušení šatů, různé víly, pak pannou bude stále.

Ale i nevěstka byla panna, ve významu slečna, tedy neprovdaná. Ta určitě nebyla pannou v dnešním slova smyslu.

.

Další odpovědi
arygnoc

vzaté z hľadiska morálky dnešnej spoločnosti nie, podobne ako ani slečna nemusí byť panna.

pred pár desiatkami rokmi sa na to hľadelo inak, staré panny sa naopak hrdili svojim panenstvom, slečny tak isto.

slovenský jazyk rozoznáva jemnejšie – stará panna (skutočne panna) a stará dievka (nevydatá bezdetná žena) – pre neznalých slovenského jazyka: dievka nie je děvka, ale děvče.

beer

Nemusí.
Doplňuji:
Viz Google"
„Stará panna je dospělá bezdětná žena, která se nechce nebo nemůže vdát.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­rá_panna

breja

Určitě to neni nutnou podmínkou.

mandat

Nemusí. Koneckonců je to obdoba starého mládence, ne starého panice.