Beer4Real

Musí být oficiální výpověď psaná pouze strojově?

Doma mi zdechla tiskárna a ráno musím odevzdat zaměstnavateli výpověď.
Můžu to celé napsat ručně?
Možná stupidní dotaz, ale pro jistotu to chci vědět.
Dik ;)

Nejlepší odpověď
ivzez

Výpověď samozřejmě můžete napsat rukou.
Doporučuji si před jejím předáním udělat v práci kopii
a na kopii si nechat potvrdit převzetí výpovědi.
Potvrzenou kopii dobře uchovejte.

Další odpovědi
quentos

Zde píší „písemnou formou“, což je tedy klidně i ručně… http://www.pra­ce.cz/poradna/prav­ni-radce/detail/ar­ticle/vypoved-z-pracovniho-pomeru-dana-zamestnancem-vzor/

gecco

Klidně i ručně – podstatné je, aby bylo zřejmé, o co jde (čitelné).
😉

carpediem

Klidně ručně a klidně i na toaletní papír, hlavně ať je to čitelné.

Emefej

Jak myslíš, že se podávaly výpovědi před rozšířením tiskáren?

Michálek1245

Dobrý den, čistě teoreticky to jde samozřejmě napsat i rukou. Jen je pak otázka, jestli vám ten vyhazov z práce přijmou. Jde totiž o to, zda to pak nebude přijato jako neplatná výpověď a budete mít prostě smůlu. Asi nemusím ani omylem naznačovat, co se bude dít v případě, že dáte neplatnou výpověď přímo vy. :)