Pájo

Musí být nový komín na půdě omítnutý? Je na to nějaká norma, vyhláška? Kde?

Komín je ze šamotových tvarovek, obezděný bílými cihlami. Musí být alespoň nahrubovaný (kvůli požární bezpečnosti, i když tu je prohoření takřka nemožné) nebo ho mohu jen přespárovat cementovou maltou a nechat jako interiérový prvek. Děkuji vám za odpovědi.
Doplňuji:
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám výtah z normy, třeba najdete odpověď.

KOMÍNY A KOUŘOVODY ČSN 73 4201

http://www.fce­.vutbr.cz/TZB/tre­uova.l/Kominy­.pdf

Další odpovědi
Deli

Komín musíte mít zrevidovaný kominíkem, před zahájením provozu a pak 1× ročně. Takže přesně Vám odpoví kominík.

cukrar

nemusíte mít omítnutý komín