joplok

Musí být na klasickém dopise i jméno příjemce? Nebo stačí jen adresa a PSČ?

Odpovědi
marci1

Musí. Adresa musí být napsaná v pravé dolní čtvrtině a obsahovat: jméno a příjmení, ulici a číslo domu (číslo popisné), poštovní směrovací číslo a název obce (pokud neznáme PSČ, můžeme ho najít na webových stránkách České pošty v části Služby online). 🙂

Zdroj: http://www.od­chazim.cz/ces­ka-posta

Marek Ton

Nemusí…Pouze, pokud chceš poslat dopis doporučene, tak je to nutne

tforro

http://magazin­.aktualne.cz/ku­riozity/ceska-posta-ma-koule-doruci-dopis-bez-znamky-i-adresy-na-tu/r~f1f8a3dc­532c11e682470025900fe­a04/?redirected=14757683­05

Filip84

„Jméno příjemce“ nemusí být na žádné listovní zásilce, vnitrostátní či zahraniční. Na každé listovní zásilce, však, musí být „označení adresáta“. To může být jméno a příjmení, přezdívka, ale i rodina, obchodní název, název jiné osoby, než fysické či právnické (např. organisační jednotky státu), případně může být označení adresáta doplněno poznámkou „ou tout autre occupant des lieux – nebo kdokoli jiný bydlící na téže adrese“.

Zásilku bez označení adresáta nelze přijmout do poštovní přepravy, protože vlastnické právo k zásilce náleží odesílateli až do okamžiku, než zásilku podnik předá oprávněnému příjemci. Není-li oprávněný příjemce jednoznačně určitelný, nebo prostě není uveden vůbec, poštovní smlouva poněkud pozbývá svého smyslu – pošta nemá co vykonat.

Mc Merkurion

Marek Ton: … ty jó, a jak v bytovym domě či paneláku poznaj, pro koho to je?