Avatar uživatele
Misak22

Musí být na Indukční desku speciální nádobý??Na sklokeramickou­desku také??

Musí být na Indukční desku speciální nádobý??Na sklokeramickoudesku také??
Máte někdo skušenosti s vařením na těchto deskách?Slyšel jsem že se na Indukční musí naučit vařit že to vaří až po vypnutí,napište prosím jaké koli skušenosti.děkuji předem.
Doplňuji:
Ani nevím na jakém principu to funguje,vím jen že hned po sundání hrnce to není horké a člověk se o to nespálí,toď vše co o tom vím.Proto uvítám cokoli k těmto deskám.děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5149 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Mám jenom sklokeramickou­,hlavně musí mít úplně čisté dno,aby se nepoškrábala,no a taky používám speciální čistič.....mám jí tři roky a je jak nová

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Na sklokeramickou se může používat cokoliv.
Na indukční musí být alespoň dno z magnetického materiálu. Ve skle a keramice se nic ohřívat nebude. Pokud je splněna podmínka že je nádoba z magnetického materiálu lze na indukční používat cokoliv a žádné speciální nádobí se používat nemusí.
Určitě hliníkové, skleněné, a keramické fungovat nebude. Nerez je třeba vyzkoušet ale vzhledem k tomu že je to potravinářský nerez ( méně kvalitní) fungovat zřejmě bude.
Na indukční se ohřívá pouze nádoba elktromagnetickou indukcí. Deska se neohřívá, pouze od nádoby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

zkušenosti nemám, ale indukční by mělo mít jiné nádobí, protože jinak to nevaří.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek