Godxon 1

Musí být na faktuře adresa?

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda na faktuře musí být uvedena adresa (prodáváme digitální produkty a adresu standardně nepotřebujeme)?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Musíš přece mít adresu sídla a doručovací adresu.

Další odpovědi
nyjono

Čí adresa?
Dodavatele? Ano.
Odběratele? Ne, za jistých podmínek. Jde o částku, způsob platby a DPH.

McArthur

Ano, na faktuře adresa sídla dodavatele a případně adresa provozovny být musí.

Pokud prodáváš digitální produkty, nezapomeň si prostudovat metodiku pro případ, že budeš prodávat mimo území České republiky (odkaz najdeš ve zdroji).

Zdroj: http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne-a-pojistne/placeni-dani/jak-spravne-zaplatit-dan/2015/dph-zvlastni-rezim-jednoho-spravniho-mista-5921