jirka21kufr

Musí autoškola sepsat smlouvu s „žákem“ při zaplacení stanovené částky?

Dobrý den, přihlásil jsem se do autoškoly. V první řadě jsem musel donést potvrzení od lékaře o způsobilosti. Pak jsem musel vyplnit smlouvu o výcviku. Zaplatil jsem 8500,– za kurz a 3000,– za jízdy navíc. Dostal jsem jen daňový doklad, že jsem zaplatil 8500 Kč a ty 3000 si napsal jenom instruktor k sobě. Je povinen sepsat se mnou smlouvu nebo daňový doklad stačí?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. samozřejmě, že bys měl mít doklad i na ty 3.000,– …
  2. proč jsi platil za jízdy navíc, když jsi ještě ani nezačal??

Další odpovědi
klumprt

Myslím, že smlouva může být i ústní. Stvrzenku o převzetí peněz by vydat měl když ne sám od sebe, tak určitě na vyžádání.

Lamalam

Při platbě v hotovosti ti na požádání musí vydat stvrzenku.