Pombo

Musel být za minulého režimu policista člen KSČ?

Pokud jste se chtěl stát za minulého režimu policistou, byť jen u VB, musel jste být i člen KSČ? Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – aspoň pokud vím (nikdy jsem nebyl ani policajt, ani člen KSČ 😉.
Ale – opět pokud vím, nečlenové měli omezený postup pokud jde o funkce i hodnosti.

Další odpovědi
marci1

Nevím jestli ano, ale vybíráni byli přednostně členové KSČ nebo SSM.

MK44

Být členem strany nikdo nemusel. Chtěl-li však postoupit na určitou funkci nebo se na pozici udržet, bylo mu členství „nabídnuto“. A odmítnout takovou nabídku monopolního zaměstnavatele mělo své následky. To si mohl dovolit jen málokdo.
A policajt? Možná někde na venkově nebo v lokalitě, kde to nikdo nechtěl dělat.

Emefej

Nemusel, ale členství bylo pro případný postup v kariéře velmi žádoucí.

Drap

Nebylo nikde nařízeno, ale většinou to tak bylo.