j.g.

Musejí se sbírat bylinky za sucha, i na výluh?

chci si udělat jitrocelový sirup, bylo mi řečeno že když je mokro po dešti tak sbírat nemám, nebo minimálně musím jitrocel osušit ubrouskem. Ale proč, vždyť to stejně hned pak zaliji vodou? Nebo má dešťová voda nějaký vliv na výsledek?

Odpovědi
anonym

Nesmí se sbírat po dešti a ranní rose, jelikož vlhké listy rychle černají, což způsobuje glykosid Aucubin.

Zdroj: www.bylinky.eu/co-vsechno-umi-jitrocel.html

arachis

To jen v případě sušení nebo jiné úpravy např. do nálevu (olej, líh). Jinak je to putna, také skočím na zahradu i v dešti pro trochu máty, opláchnu a šup do šálku na čajík.