PatrikH

Kdy budu oficiálně vyhozen z PřF a tím pádem ztratím status studenta? Dojde mi dopis?

Po prvním semestru a několika nezdarech jsem se rozhodl, že nebudu pokračovat ve studiu. Zkoušky v prvním semestru jsem nedal, takže už tam nechodím.

Vím , že žádost o ukončení studia můžu podat sám , ale nechci to dělat z důvodu statutu studenta a výhod z něj plynoucích. Budu zkoušet přijímačky znovu a status se při brigádě a pojištění určitě bude hodit.

Chtěl jsem se zeptat, kdy budu oficiálně vyhozen a tím pádem ztratím status studenta.

Je pravda, že mně má dojít poštou nějaký dopis, který mně bude oznamovat, že jsem byl vyhozen z důvodu nedostatku kreditů a mám nárok na odvolání, nebo nic takového čekat nemám a je to jen na některých školách, popřípadě je to úplně jinak? Jsem na přírodovědecké fakultě MUNI.

Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi
xxx3

většinou je třeba splnit určitý počet kreditů (obvykle 60) do příštího zápisu, čili do září – na některých školách lze ale „vyletět“ i dřív. Osobně bych to ale ukončil sám a nečekal na vyhození. Ten statut studenta je dvojsečná zbraň. Momentálně je to pro tebe finančně výhodnější, protože nemusíš platit zdravotní pojištění a kvůli daním. Problém ale je v tom, že pokud hodláš pokračovat, pak se ti takový „pobyt“ na škole započítává do celkové doby studia. Ta je u bakalářských oborů bezplatná po dobu 4 let. Z toho plyne, že pokud se přihlásíš na další školu a nestihneš vystudovat za 3 roky, budeš platit. To může být cca 10 tisíc za semestr, ale také hodně přes 30. Ta výhodnost se tedy může obrátit proti tobě.

Ronnie3697

Jo, měl jsem něco podobného. Přijde ti dopis, že ti ukončují studium. Ale pozor, hned, jak mi přišel, tak jsem šel na pracák, ale tam mi řekli, že mě nemůžou vzít, protože v tom dopise bylo napsáno, že mám ještě 30 dní na odvolání. Ale za těch 30 dní už jsem si našel brigádu, tak jsem to neřešil. A asi po 4 letech mi přišel dopis od pojišťovny, že nemám zaplacený měsíc pojištění, takže jsem doplácel tisícovku :D
A jak píše xxx3, máš placený jen 4 roky studia, tak to další nepokaz. Sám jsem si to pokazil, prodlužuji o 2 roky a platím 9 tisíc za semestr. Ale slyšel jsem, že na Masaryčce se pak platí za počet kreditů a vychází to tam mnohem, mnohem dráž než na jiných školách.