led

Multifokálne okuliare

mám problém s očami, do diaľky nevidím dobre a na čítanie krátke ruky.
V optike mi navrhli multifokálne okuliare /troj ohniskové/. Aké máte skúsenosti?
Doplňuji:
ide naozaj o multifokálne okuliare – 3-ohniskové /čítanie-normál-diaľka/
žiaľ v práci nemám kedy prehadzovať okuliare musím rýchlo meniť vzdialenosti pohľadu
Ďakujem všetkým za radu

Nejlepší odpověď
mosoj

Také mám – dioptrie a měl jsem ještě cylindrické, ke všemu každé oko jiné. Kdysi jsem se zajímal o multifokální brýle, ale byly mi rozmluveny. Časem jsem se přesvědčil že oprávněně. Vzhledem k ceně není ten komfort ůměrný, jeli vůbec nějaký. S kým jsem mluvil tak mu nesedly.
Ale každý jsme jiný. Já to řešil laserovou
korekcí a nelituji. Sice nevidím na dálku na 100 % ( ne že by to nešlo ale přišel bych o vidění na blízko) ale brýle 1,25 D nosím jenom v atě a na televizi, případně v kině.
Na blízko to také zvládnu bez. Pouze když dělám s něčím hodně drobným beru si + 0,5 D.
Měl jsem – 5 D. A je mi 64 let.

Předpokládám, že se jedná o multifokální brýle a ne bifokální. To je docela rozdíl.
Na bifokální si lze zvyknout snáze.

Další odpovědi
vagra

Měla bys dostat šanci si je předem vyzkoušet.Ne každý je snáší.Já jsem je měl a přestal jsem je nosit.Bolela mě z nich hlava i oči.Raději střídám dvoje.Doporučuju-vyzkoušet!

Michal

Je třeba zajít a brýle vyzkoušet.Někomu můžou dvojí skla dělat potíže.Maminka je používá 15 let a zvykla si.

Zdroj: život

ReHu

Moje mamina je má a nemůže si je vynachválit. Bylo ale třeba si zvyknout se s nimi dívat.
Jedna kamarádka je také má a také spokojenost.
Může se ale také stát, že to vašim očím „nesedne“. Asi záleží na konkrétní vadě zraku.