vojtik3012

Můj známý ma za úkol napsat STAŤ na zadané téma. Jak byste charakterizovali tento slohový útvar?

Nejlepší odpověď
annas

1. Z pohledu stylistiky
Stať (článek) je slohový útvar, který se užívá v odborném nebo publicistickém stylu. Je založený především na slohovém výkladovém postupu, částečně popisném, pokud jde o kritickou stať, na úvahovém postupu.

Jeho charakteristika? Musí mít náležitosti slohových postupů, které jsem uvedla.

2. jazyková slovníková definice

  1. Stať je rozsáhlejší odborný. článek – s. o umění, nebo časopisecké stati; jubilejní, oslavná, polemická, kritická atd.
  2. nebo ucelený oddíl většího (textového) celku: stať o opeře v dějinách hudby;