muj problem

Pracuji na cast.uvazek,z dů­vodu mé nemoci mám i část.důchod.Může mě můj zaměstnavatel dát výpověd bez udání důvodu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Invalidní důchod ani částečný úvazek nejsou důvodem pro to, abyste nedostal(a) výpověď ze strany zaměstnavatele. Zaměstnavatel však musí uvést důvod výpovědi, jelikož ten určuje nárok na odstupné.
Slovy zákona musí zaměstnavatel uvést důvod, který nelze zaměnit s jiným důvodem, jinak je výpověď neplatná.
Pokud vám dal zaměstnavatel výpověď a neuvedl důvod, máte právo tuto výpověď nepřijmout, popřípadě se domáhat u soudu o neplatnost výpovědi.

Další odpovědi
standa

Zaměstnavatel NEMŮŽE dát výpověď bez udání důvodů (narozdíl od zaměstnance).

Zlatomuska

pokud ovšem nejste ve zkušební době;o)