Vanda6

Můj pes ( 2 roky ) vůbec neposlouchá.

Na zavolání přiběhne,ale jinak nás úplně ignoruje…Prosím poraďte co mám dělat

Nejlepší odpověď
anonym

Jenom ke třem mužským názorům přidám svůj čtvrtý – chce to víc důslednosti a tvrdohlavosti než jakou vykazuje Tvůj pes.
Milovat své zvířátko znamená také naučit ho pravidlům.

Další odpovědi
anonym

1/ jednoduché snadno rozpoznatelné povely – na snadno rozpoznatelný a jednoznačný povel pes umí po čase důsledného odměňování a trestání správně zareagovat
2/ odměna – když na povel zareaguje správně nezapomeňte jej za to odměnit
3/ trest – pokud udělá něco špatně, okamžitě trestat aby věděl čeho se vyvarovat v budoucnu

více zde http://www.ha­fici.cz/clanky/vycho­va-a-vycvik-psa-1/

anonym

Ono závisí na plemeni, některá jsou dobře zvládnutelná, ale některá jsou tvrdohlavá, na každé se musí trochu jinak, každopádně to chce pevné nervy, důslednost a čas.
A cvičit přesně jak píše geOrge.

Conchus

Obávám se, že teď bude nějaký výcvik dost obtížný. Zanedbala jsi to. Se školičkou se začíná hned, jak se pejsek odstaví. Pomalu a polehoučku.

samicek333

Buďte ráda, že na zavolání přijde, náš pes umí všechno ostatní, ale přivolání u něj funguje, jen podle jeho nálady a nejčastěji se chová jako hluchý.

Pokud vás nechce poslouchat, tak si ho zavolejte a zkuste mu dát povel, pokud neposlechne, potrestejte ho a pokud poslechne, pochvalte ho. Jestli rád běhá na volno a je tak zvyklí, jako trest za neposlouchání může být i připnutí na vodítko. Pes pochopí, že pokud poslechne, může být na volno, ale pokud nebude poslouchat, bude na vodítku.