valerietunov

Můj pejsek je nezvladatelný jak to odnaučit ?

Neustále kouše do ruky do vlasů a do jiných předmětů!
Rodiče mi koupily pejska ( mě je 11 let) přečetla jsem si knihy o štěňatech i o plemeni ptala jsem se dobrých chovatelů, ale kouše nejvíc mě jinak slyší na sedni ale hni ke mě je poslušný.O už se o něj starám dva měsíce dostává správné dávky žrádla a to velmi kvalitního má dostatek pohybu hračky(pískací…)
ale nemá jich ani příliš. Už jsem zkusila vše ( když mu dám přes pusu – kouš ještě víc a ohání se po mě , když mu šlápnu na nohu jen lehce kousne mě do mojí, održení dolní čelisti nepomáhá)
Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Je ti 11 let a pes tě nerespektuje, bere tě jako „parťáka“ a ne jako nadřízenou autoritu. Z jeho strany je to docela přirozené chování, zkouší se prosadit, musíte mu ukázat kde je jeho místo v rodině.
Když tě pes bude obtěžovat, odstrč ho, dej mu nějaký povel, který musí vyplnit. Pochval ho když poslechne, případně ho odměň. Když bude pokračovat
v obtěžování, odlož ho na jeho místo a nevěnuj mu pozornost a přeruš s ním veškeré aktivity. Protože tvoje pozornost je to, co si pes vynucuje. Tvoje pozornost by měla být psovi odměnou.
Na výchovu štěněte by se měl zaměřit někdo z rodičů, nejlépe v tvojí přítomnosti
a s tvou pomocí.
Musíte být důslední. Pes musí být v rodině na posledním místě, což docílíte systémem drobných „buzerací“, např. že se necpe do dveří první pes, kdokoliv
z členů rodiny může psovi manipulovat s miskou i když žere, člověk určuje kdy začíná a končí hra atd.
A na nohy mu nešlap!

Doplňuji:
Samba dobře radí najít si nějakou psí poradnu. Rudolf Desenský se zaměřuje na jiná plemena psů a jeho metody ne každému vyhovují (jsou často považovány za kontroverzní), zkus se ptát třeba tady:
http://www.ha­fici.cz/psi-poradna/
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/
Jsou to poradny kde odpovídají veterináři i zkušení chovatelé nejenom velkých plemen.

Další odpovědi
anonym

Když tě kouše, odejdi. Když otravuje znova, postav se proti němu, mírně se nad něj skloň a rázně řekni „NE!“, měl by to pochopit, pak k němu zas jdi a pohraj si s ním, nikdy od pejska neodcházej „se špatnou“, ty máš být hlavně jeho kamarádka. Koukám, že máš hodně otázek ohledně pejsků, najdi si nějaký chat, psí poradnu, třeba Rudolf Desenský, ten má se psy dlouholeté zkušenosti

Quimby

Někdo říká kousnout do ucha, nevim co je na tom pravdy teda.
Ale vypadá to, že prostě nemá respekt, že ví, že si to může dovolit. ZKus být prostě ráznější, když zařveš a nic neuděláš, tak on ví, že se mu nic nestane a nebude poslouchat.
Ale raději si počkej ještě na rady ostatních, já osobně právě psa nemám, tak toho zas tolik nevím.

redy

Taky pomůže ho chytit za krk,teda za kůži a zaklepat s ním.
Tak je fena vychovává když zlobí.
Kamarádka ho takhle trestala a pomohlo to,byl to taky pořádnej rarášek .-)

Mc Merkurion

už se o něj staráš dva měsíce? vždyť je to štěně,chce si s tebou hrát a jako ty,taky si chceš hrát a ne poslouchat > jste oba ještě děti > aspoň si budete rozumět
Doplňuji:
gulak
prober se,vždyť se ptá 11-letá holka! necpi tu politiku všude,nebo špatně skončíš!
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tipnete-si-od-boku-jak-dlouho-tady-bude-gulag-na-odpovedi-cz

gulag

Typicky pravicovy pes. Dejte ho do utulku, takovato bestie nema pravo na krasny zivot.

Petrovskalui

Chce to prostě vydržet a cepovat. Můj pes je už konečně zlatý. Zůstala mi ale jediná chyba, a to ta že mám pořád strach, kde se mi zatoulá. V tomhle mu prostě nějak nemohu věřit… I proto jsem pořídila lokátor od armodd.cz , který mi s iPhonem skvěle komunikuje a já tak nemusím mít už taky velký strach o našeho pejska.

mojitek

gulag : Ty jseš vůl neuvěřitelnej