yuko

Dá se z mé a bratrancovy krve (DNA) na 100 % zjistit, zda můj otec je i mým biologickým otcem?

Původní neotázka
Muj otec a otec mych bratrancu byli bratri, kteri jiz neziji.
Da se z me krve ci DNA a bratrance na 100 % zjistit, zda muj otec byl i mym biologickym otcem?

Nejlepší odpověď
da ny

Z Vaší a bratrancovy krve lze „vytušit“ příbuzenské pouto, pokud výsledek bude prokazatelně nulový, mohlo by se stát, že Váš táta (2 rodní bratři), by nebyl biologickým otcem …

Další odpovědi
BANAN93

Myslím, že se to dá zjistit z krve či DNA tvojí a tvého otce, jinou nepotřebuješ.

Kepler

Bohužel, když tvůj otec již nežije, určení otcovství asi už nebude možné. Leda snad kdyby se získala DNA tvého otce, nemusí být z krve. Z krve bratrance to asi není možné.

„Test otcovství zahrnuje analýzu vzorků DNA od předpokládaného otce a dítěte s cílem potvrdit nebo vyloučit otcovství. Znalecký posudek určuje jaká je pravděpodobnost DNA profilů vyšetřovaných o­sob.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ot­covstv%C3%AD

Seznam.cz

Proč si nejsi jista v ohledu svého otce? Kamarád měl kdysi pochybnosti a já ho ujistil, že tento taťka je opravdu jeho. Vždyť rozeznám stejné vrásky, stejné pohyby, podobné reakce. Takže neber světouznávané vědecké DNA jako nejlepší a nejdražší možné ujištění, že … Vždyť plnohodnotné ukazatele jsem zhruba popsal a jsou účinné. A kamarád poté si byl jist svou identitou, svým původem a moc mu to prospělo. A hlavně; je to pravda. Styl pohybu, vrásky na obličeji. To je má odpověď na řečnickou otázku „Dá se z mé a bratrancovy krve (DNA) na 100 % zjistit, zda můj otec je i mým biologickým otcem?“ Jinak odpověď zní ano.

Výletník8

Na 100 % to nebude nikdy, ani při porovnání vzorků s vlastním otcem. Ono se vychází z toho, že buď jsou si vzorky málo podobné, a pak se má za to, že porovnávané osoby příbuzné nejsou, nebo že jsou si hodně podobné a tedy jsou si s velkou pravděpodobností osoby blízce příbuzné, a pak se má za to, že tam posuzovaný příbuzenský vztah je. Ale jistota tam není (co když bratr posuzovaného možná že otce, či jiný přibuzenský vztah). A u bratranců také dospějete k tomu, zda míra shody DNA odpovídá rozmezí typickému pro tento stupeň příbuzenství, ale jistota nebude.

Nuk nuk

Z DNA Vaší a Vašich příbuzných lze zjistit, zda jste opravdu příbuzní. Pro určení otcovství Vašeho otce byste musela dát ke zkoumání i jeho DNA.

Mimochodem DNA se nezjišťuje z krve.

yuko

http://www.dna­test.cz/cz/11_ce­ny_genetickych_tes­tu/cz_prices.asp

yuko

Pro Nuk nuk – psala jsem krve ci DNA. Takze to vite jiste, moje DNA a DNA meho bratrance a z toho se da urcit, zda jsme pribuzni. Tak ted jeste zjistit, kolik takova sranda stoji. Dekuji.

yuko

Pro da-ny – tak nejak jsem si to myslela. Pokud by muj otec byl muj biologicky otec, mela bych mit snad nejakou shodu se svymi bratranci. A meho na 50 procent biol. otce tim nemuzu otravovat.

yuko

Rada bych odepsala na Vas s prezdivkou seznam.cz, ale jak, ze.
Rada bych se rozepsala, ale tady to nejde. Proste otec je ten, ktery me vychoval, staral se o me cely zivot, i kdyz je mozne, ze nebyl ten biologicky. Jen tak by mne zajimalo, jak to doopravdy bylo. Je to tak 50 na 50 🙂

yuko

Muj otec a otec mych bratrancu jiz neziji.