Katherine13

Proč se můj notebook sám od sebe vypne?

Ahoj. Mám problém s notebookem.Když na něm pracuji (dělám referáty do školy apod.) nebo když se dívám na filmy tak jede bez problému. Ale jakmile zapnu nějakou hru, tak se bez varování po půl hodině sám od sebe vypne.
Doplňuji:
Projela jsem ho i programem proti virům, ale nic se nestalo. Mám ho dát k opraváři a nebo se to dá nějak spravit?

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě se přehřívá – máš program na sledování teploty komponent? – pokud ne, stáhni a nainstaluj si Speccy ( https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ).
A každopádně bude vhodné jej vyčistit – buďto aspoň zvenčí vysát větrací kanály skrz mřížky (předem zablokuj lopatky ventilátoru, aby se neutočil, třeba párátkem) a nebo jej rozeber a vyčisti důkladně (včetně výměny teplovodní pasty). Pokud si na to netroufáš, pomůže kterýkoli servis.

Další odpovědi
setapouch

Nepřehřívá se – nezačne „funět“?

Mekli

Hru… co takhle přehřátí? :)

anonym

Zdravím, při zapnutí hry následuje zapojení na větší výkon HDD, Procesoru a Grafické karty. Z toho následně vzniká větší teplota notebooku. Je pár variant, nestahujte žádné hloupé programy které stejně neukazují teploty přesně.

Ověřte zda se NTB nezačne hodně zahřívat, pokud ano, je nutné jej vyčistit v okolí interního větrání, pokud máte znalosti s rozebíráním notebooků, je nejsnazší a nejlevnější si ho rozebrat sama a následně vyčistit (samozřejmě musí být bez záruky, zásahy ke komponentů jsou nepovolené a byl by za následek ztráty záruky).

Pokud nemáte zkušenosti, či jste v záruce, raději ho odneste na pročistění tam kde jste ho zakoupila. :)

Pak je ještě poslední varianta, a to je problém té hry – napište mi prosím její název.
Doplňuji:
Ještě doplňuji, nikdy notebook nevysávejte jako tady radí jeden uživatel. Vysávání by mohlo mít za následek poškození elektrickým výbojem celý notebook.