Avatar uživatele
anonym

Můj netbook se nechce připojit k naší WiFi, jak to?!

Píše mi to: Nastavení sítě uložené v tomto počítači neodpovídá požadavkům této sítě.

I když jsem se hrabala v nastavení pořád to nejde nevím co s tím.
Doplňuji:
Mám značku netbooku Lenovo

Zajímavá 0 před 3685 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Ve správci bezdrátových sítí tuto smaž a připoj se k ní znovu, to je asi nejrychlejší.
Je dost dobře možné, že síť používá jiné šifrování, jinou normu, jiné kdovíco. Smazáním a novým připojením sice příčinu nezjistíš, ale mělo by to zabrat.
A když už značka, tak doplň model, popř. jestli jsi měnila wi-fi modul, tak informace o něm. A dál informace o síti, zejm. norma a zabezpečení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Adula.57

Taky mám značku Lenovo a stalo se mi to taky. Dokonce 2×. Poprvé to byl vir ve filmu a když se to stalo podruhé, tak po nějaké době to samo naskočilo. Ani nevim co s tim bylo..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pridajte novú sieť a nastavte parametre aj správne heslo
Najprv si ale skontrolujte, či nemáte miesto WIFI zapnuté Bluetoth, na netbookoch sa na to väčšinou používa len jeden kláves, viacnásobným stláčaním sa prepína jeho funkcia

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkontroluj si, zda nastavení standardu wifi v notesu odpovídá síti (b/g/n) – ale to asi ano, jinak by síť neviděl.
Pak se podívej do nastavení routeru na AccessControl (omezení ´přistupujících´ klientů podle MAC) – pokud je tato restrikce nastavena, musíš do seznamu MAC přidat i tu netbooku.
Pokud ani to nepomůže, v managementu routeru zcela zruš šifrování a poté, co se notes připojí, ji postupně zvyšuj.

Doplňuji:
Na značce notesu vůbec nesejde – ale mohla bys, případně, doplnit OS…
😉
Ale ještě podstatnější je typ routeru – teoreticky bys totiž mohla k připojení notesu použít fce WPS – scanem přes ´tlačítko´ nebo management (router pak scanuje zařízení v dosahu a pokud nějaké najde, umožní jeho připojení a konfiguraci ´pouhým´ zadáním PIN). „Teoreticky“ proto, že ne všechny routery tuto funkci mají a zdaleka ne každý admin ji – případně, ponechá zapnutou.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

U mého netbooku Lenovo je po levé straně páčka, kterou se zapíná/vypíná zařízení pro bezdrátovou komunikaci ( je asi tak uprostřed ) 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek