můj názor – řidičské průkazy

myslím si že je nespravedlivé,že v lednu půjdou domů lidé kteří jezdili bez řidičáku a kteří kradli byť v malém což je škoda do 5000kč a ostatních co mají majetkovou tr.činnost v malém rozsahu tak ti musejí vykonat trest do poslední minuty.Myslím si že pro společnost z morálního hlediska je přijatelnější když se někomu něco odcizí než aby někoho za volantem ohrožoval na životě nějaký narkoman a bez řp.Nemyslíte???

Nejlepší odpověď
Zlatonka

Já si myslím že je to nespravedlivé,jen ať si to všichni pěkně odsedí jak si zaslouží.Aspoň se příště ponaučí.Ono nestačí kolik je smrtelných dopravních nehod,teďka může za volant sednout každý feťák nebo ožrala bez řidičáku,a těm nahoře to asi nevadí když tomu dali zelenou.Já si myslím že to tak udělali hlavně pro sebe,když se každou chvíli nějaký poslanec ožere a pak se někde vytříská.

Další odpovědi
mj81

Kde je řečeno, že člověk, který jezdí bez řidičáku, je nutně narkoman a někoho tím ohrožuje? Řízení pod vlivem návykové látky je zas něco úplně jiného, na to se amnestie nevztahuje, stejně tak i různá ublížení na zdraví.

Setkal jsem se v životě s dvěma lidmi, kteří jezdili bez papírů (oba momentálně sedí – chytli je při namátkové kontrole) a ani jeden z nich nikoho nezranil a nezabil. A taky jsem potkal lidi, kteří se na silnici chovali asi takhle: http://www.you­tube.com/watch?v=A0zuB­zr1Zjw A papíry měli a nesedí, dostali jen pár bodů nebo pokutu.

A člověk, který jezdí bez papírů a nikomu tím neškodí, je pro mě z morálního hlediska daleko přijatelnější, než to, že mi na jaře vykradli auto (odcizené věci za 2000, škoda na autě způsobená násilným vniknutím 6000, pachatel neznámý) a že mi během posledních deseti let ukradli čtyříkrát kolo, i když jsem ho zabezpečil sebelíp (pachatel neznámý). Drobné krádeže mého majetku se škodou do 5000 Kč radši nepočítám, prsty na rukou by mi na to nestačily.

standa

Spravedlivé x nespravedlivé ?

Samozřejmě máte, jako každý jiný, právo na svůj názor k této kontroverzní věci. A každý ´názor´ bude někdy více, někdy méně odlišný…

Ale co by mělo být nezpochybnitelné, je ROVNOST všech lidí před zákonem, a to i tehdy, když daný zákon není z morálního hlediska úplně ten nejlepší…